Obisk Kongresa managerjev v Portorožu je bil za dijake neprecenljiva izkušnja, saj so se neposredno srečali z aktualnimi temami iz sveta vodenja in managementa. Tematike, kot so globalni družbeni trendi, psihološki izzivi in osebna rast, so jim dale veliko snovi za razmislek o njihovi prihodnosti. Kongres ni bil le priložnost za pridobivanje znanja, temveč tudi za osebno refleksijo in vpogled v to, kakšni vodje želijo postati sami.
27. septembra 2024 se je v Portorožu odvijal drugi dan Kongresa managerjev, ki smo se ga letos kot gostje iz GEPŠ Piran udeležili že tretjič. Skupino 29 dijakinj in dijakov iz 3. in 4.letnika sva spremljali dve profesorici, Lorena Štemberger in Anka Gogala.
Vtisi dijakov:
Iz petkovega managerskega kongresa sem odšla polna motivacije, novih spoznanj in novih želja. V čast mi je bilo poslušati predavanja in pogovore med ljudmi s tako visoko izobrazbo na svojem področju. Bilo je zelo poučno in odprla so se mi nova obzorja. Pogovori in predavanja so temeljili predvsem na tematiki samorasti in samorazvoja, kar je bilo tudi nam dijakom priročno poslušati. Najbolj pa se mi je v spomin vtisnila delavnica o črnem in belem volku, pri kateri sem sodelovala tudi sama. Najbolj sem si zapomnila besed ene izmed voditeljic delavnice, ki govorijo o tem, da dnevno hranimo prav tako črnega kot belega volka, ampak pomembno se je organizirati in narediti načrt kako bo naš beli volk v ospredju. Povedano z drugimi besedami, kako bo zadoščeno našim potrebam in posledično našim občutkom. Kongres mi je ostal v lepem spominu in bi se ga z veseljem znova udeležila. (Rebeka Torej, 3.b)
Udeležba na letošnjem Managerskem kongresu je definitivno izjemna izkušnja, ki mi bo ostala v spominu za celo življenje. Govorniki so mi s svojimi govori predstavili drugačen pogled na delo in uspeh. Spodbudili so me, da poglobljeno razmislim o tem kaj je uspeh, kakšne potrebe in vrednote imam ter kako jih zadovoljiti, saj lahko le tako optimalno opravljaš svoje delo in sodeluješ s svojimi sodelavci. Vodja ima močan vpliv na svojo ekipo, ki jo vodi. Kvaliteta opravljenega dela močno odraža vedenje in odnos vodje z ekipo. (Ana Marija Suban, 3.b)
Letošnji managerski kongres se mi je zdel zelo zanimiv, saj so predavatelji govorili o veliko različnih področjih, na katerih se mora voditelj izuriti za dobro delovanje neke skupine oz. v tem primeru podjetja. Ugotovila sem tudi, da je poklic v podjetništvu bolj zahteven in zahteva veliko več truda in zagnanosti kot sem si predstavljala. Upam, da se bomo naslednje leto kongresa lahko ponovno udeležili. (Taja Šafarič, 3.c)