Medrazredna tekmovanja

MEDRAZREDNO TEKMOVANJE V KOŠARKI

V glavnem šolskem odmoru bomo pričeli z izvajanjem medrazrednih športnih tekmovanj. Še v tem letu se bodo dijaki med seboj pomerili v košarki, kasneje pa še v nogometu, odbojki ter v namiznem tenisu.

Tekmovanje v košarki bo potekalo med glavnim šolskim odmorom (od 9:35 do 10:00).

Pravila bodo prilagojena zmožnostim. Prosim, da si jih preberete ter jih upoštevate. V telovadnico pridite pravočasno, saj moramo zelo hitro pričeti s tekmo. Pri košarki bomo pričeli s sistemom tekmovanja na izločanje in sicer s četrtfinalom, žrebanje je bilo opravljeno v ponedeljek 12.11.2018.

PRAVILA :

-v ekipi je 10 igralcev iz razreda, med samim tekmovanjem (od četrtfinala do finala) se lahko znotraj ekipe zamenjata 2 igralca (npr. dveh sošolcev ni, nadomestita jih lahko dva druga)

-ekipa mora pred začetkom tekmovanja oddati prijavnico z označenimi maksimalno desetimi igralci in dve rezervi

-igra se neprekinjeno 15 minut (prekinja se le zadnja minuta), na igrišču je naenkrat 5 igralcev (najmanj 4), menjave pa se izvajajo ob prekinitvah

-met za 3 točke šteje 2 točki, met za 2 pa za 1 točko

-po petih osebnih napakah se ob naslednji meče 1 prosti met

-če je bil dosežen koš in je bila ob tem storjena še osebna napaka, se meče dodatni prosti met

-ob nešportni osebni napaki ima nasprotnik na voljo 1 prosti met ter žogo

-v primeru neodločenega izida se še enkrat izvaja začetni met, zmaga pa ekipa ki prva doseže koš, vsaka osebna napaka v podaljšku pa pomeni prosti met za nasprotno ekipo